→ Zawody: Aktualnie zawieszone
→ Postać miesiąca: Aktualnie zawieszone

Stadnina i okolice

Cała zawartość bloga prócz zdjęć jest dziełem jego twórców. Prosimy o niekopiowanie jakichkolwiek treści bez zgody administratora. Niezastosowanie się do zapisu może grozić odpowiedzialnością karną. Dziękujemy za docenienie naszej pracy!

Pokoje w akademiku
Niepełnoletnie osoby mieszkające w niemałej odległości od klubu mogą skorzystać z opcji mieszkania w akademiku i nauki w partnerskim liceum bądź podstawówce. Na lekcje wychowankowie dowożeni są szkolnym autobusem z przystanku ok. Uczniowie normalnie mogą wyjeżdżać do rodziny w weekendy, wakacje i święta. Każdy pokój jest prywatny, średniej wielkości (15m²), wyposażony w łazienkę. Oferujemy też dostęp do internetu oraz aneks kuchenny.
Lista zajętych pokoi (kliknij):

Boksy
Na terenie stadniny znajduje się jedna, duża stajnia murowana (101 miejsc) oraz mniejsza drewniana (21 miejsc); w tym 71 miejsc dla koni prywatnych. Każdy boks ma wymiary 4x3 m i jest ścielony trocinami. Źrebię mieszka z matką w jednym boksie do 6 miesiąca życia.

Stajnia drewniana - 21 boksów+paszarnia+siodlarnia
Lista zajętych boksów:

Stajnia murowana - 100 boksów+paszarnia+2 siodlarnie+2 myjki+toaleta
Pierwsza część, przeznaczona dla prywatnych koni członków klubu, 52 boksy
Lista zajętych boksów:

Druga część, przeznaczona dla koni NPC, np. zawodników, czyli niedostępna dla twoich koni; 48 boksów

Mapa ośrodka i okolic
Stadnina znajduje się na Mazurach, w okolicach miejscowości Linowo i Trękus, nad jeziorem Linowskim, w odległości ok. 12 km od centrum Olsztyna, do którego mamy 10 minut autobusem, zaś na plażę miejską około 20 minut. Równocześnie od południa rozciągają się ogromne połacie lasów upstrzonych błękitnymi jeziorami i poprzecinanych wstęgami strumyków, idealne na konne rajdy czy zwykłe przejażdżki.



 Posiadłość − teren, który należy do klubu.
 Pastwiska − O powierzchni 97 ha, z wydzielonymi częściami dla ogierów, wałachów i klaczy oraz matek, poprzecinane ścieżkami dla łatwiejszego docierania do podopiecznych.
 Tor − wokół trasy do crossu biegnie tor wyścigowy z prawdziwego zdarzenia. 
 Parking − wystarczających rozmiarów, by zapewnić miejsca parkingowe dla zawodników i widzów.
 Dziedziniec − idealne miejsce, by wyprowadzić lub wprowadzić konia do transportu, a następnie zawrócić i zajechać na parking. Członkowie również przygotowują na nim konie do jazdy, przywiązując je do ogrodzenia w pobliżu boksów. Częściowo jest porośnięty trawą.
 Dom − młody, nowoczesny budynek, z niewielkim ogródkiem na tyłach porośniętym ziołami i otoczony drewnianym płotem z wijącym się po nim bluszczem. Zamieszkuje go właścicielka stadniny wraz z rodziną i ich pupilami.
 Warzywniak − kilka długich grządek za akademikiem, uprawiane są tam marchewki, kapusta i inne drobne warzywa na potrzeby stadniny.
 Ogród − 9,6 ara ziemi pod opieką wolontariuszy. Jest przy nim naprawdę wiele pracy, ale dzięki niej wszyscy odwiedzający mogą cieszyć się spacerem w otoczeniu namiastki natury lub odpoczynkiem w altance. Rośnie w nim wiele rodzajów roślin, także egzotycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie.
 Budynek socjalny − jak sama nazwa wskazuje, pierwszy budynek, do którego trafiają nowi członkowie. Naprzeciwko znajduje się recepcja. W budynku mieści się kilka sal, t.j. pomieszczenie z nagrodami i trofeami klubu, pokój przeznaczony do zdawania części teoretycznej różnych kursów czy odznak, sala balowa, w której na raz może znaleźć się aż 100 tańczących osób. Na co dzień pełni funkcję salonu, wypełnionego pufami-workami, a na jednej ze ścian znajduje się wielki ekran, dzięki czemu można organizować tam wieczorki kinowe i inne eventy. W socjalu znajduje się również pralnia.
 Akademik − budynek mieszkalny dla jeźdźców klubu.
 Stajnia murowana − większa, dwuczęściowa stajnia, przylegająca do dziedzińca.
 Stajnia drewniana − mniejsza stajnia, znajdująca się za reprezentatywnymi" budynkami stadniny.
 Hale − mniejsza, z lustrami na jednej z długich ścian pozwalającymi korygować postawę, znajdująca się obok drewnianej stajni, służy wyłącznie do treningów. W dużej za to, połączonej korytarzem z murowaną stajnią, znajdują się dodatkowo trybuny i rozprężalnia − to tam rozgrywają się zawody. Wyłożone podłożem ReiTex*.
 Ujeżdżalnie − dwie mniejsze (nr 1 i 3), widoczne podczas pokonywania drogi na dziedziniec, oraz jedna większa (nr 2), dzielona na dwie, za główną halą. Ta ostatnia nieformalnie jest postrzegana głównie jako miejsce do treningów skokowych, zaś plac średniej wielkości jako czworobok do ujeżdżenia. Znajduje się na nich, tak samo jak na hali, podłoże ReiTex*.
 Myjka − zewnętrzna myjka przy drewnianej stajni, z miejscem na 2 konie.
 Basen + Bieżnie + Solaria − W budynku znajduje się jeden basen na dwa konie w kształcie kół połączonych korytarzami z dwóch stron. W oddzielnych pomieszczeniach mieszczą się dwa solaria oraz kilka bieżni dla koni, z odpowiednimi zabezpieczeniami.
 Karuzela − zadaszona karuzela na 6 koni.
 Lonżownik − okrągły, zadaszony budynek wykorzystywany do pracy z ziemi oraz szkolenia początkujących adeptów jeździectwa.
 Gabinet weterynaryjny − własna, mała klinika, w której w razie potrzeby można opatrzyć lub zoperować konia. Znajdują się w niej 3 boksy i sala zabiegowa z aparatem rentgenowskim i sprzętem laboratoryjnym. 
 Wiata na ognisko − organizowanie są tu poczęstunki na świeżym powietrzu, przyjacielskie spotkania oraz oczywiście tańce w blasku ogniska. Na co dzień ulubione miejsce zgromadzeń mieszkańców akademika.
 Plac zabaw − właściwie drewniany domek na palach, z drabinką i zjeżdżalnią. Postawione nieco dalej huśtawki są obiektem pożądania nie tylko małych dzieci.
 Magazyny − przechowywane są tam m.in. pasze dla koni, podłoże i wiele innych niezbędnych rzeczy.
 Płyta na gnój − chyba nie wymaga komentowania.

*ReiTex − podłoże wykonane z materiału filcopodobnego. Nie pyli, nie zamarza, nie trzeba równać - zawsze takie samo. Nie wpływa źle na konie, wręcz może dodać im odrobiny elastyczności. Dzięki niemu można spokojnie użytkować konie z problemami z kopytami czy astmą. Upadki stają się mniej niebezpieczne i zdecydowanie mniej bolesne - ma się uczucie, jakby wpadało się w poduszki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez My Pastel Life